Skontaktuj się z nami:

                       

                             Sp. z o.o.

ul. Kręta 1, 62-032 Luboń

tel. + 48 61 855 20 88

e-mail: info@krea.pl

 

 

 

Poznaj nas z innej strony:

 

Na skróty:

 

etykiety termokurczliwe pet produkcja

KREA jako producent etykiet termokurczliwych, popularnie nazywanych shrink sleeves, czuje się szczególnie odpowiedzialna za dobór surowców do produkcji etykiet. Jesteśmy odpowiedzialni i dbamy o środowisko naturalne. Z tego względu od 2020 roku wycofujemy używaną wcześniej do produkcji folię PVC. Jest ona surowcem, który podczas segregacji tworzyw trudno oddzielić od folii PET, która jest w Polsce z powodzeniem poddawana recyklingowi.

 

Zgodnie z najnowszymi dyrektywami UE oraz ogólnoświatowym trendem zrównoważonego gospodarowania zasobami i odpadami, obecnie w stałej produkcji mamy etykiety termokurczliwe produkowane na bazie surowców PET i R-PET. Są to folie, które spełniają wymagania dyrektyw unijnych i są skutecznie poddawane recyklingowi, a dzięki temu są bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Na specjalne życzenie możliwe jest także użycie folii OPS lub folii biodegradowalnej.

Charakterystyka etykiety shrink sleeves PET:

 

PET to obecnie najpopularniejszy u nas surowiec do produkcji etykiet shrink sleeves, który można poddawać skutecznie recyklingowi. Istotnym faktem jest to, że w palecie surowców posiadamy SPECJALNY typ folii PET, która ma bliźniaczy profil skurczu jaki miała popularna w Polsce folia PVC. Dodatkowym plusem jest to etykieta PET jest 10% cieńsza od PVC, co zmniejsza ilość odpadów.

 

Zgodnie z trendami zrównoważonego gospodarowania odpadami i regulacjami unijnymi:

  • butelki PET powinny posiadać etykietę PET, gdyż tylko wtedy można je przekazać do recyklingu;

  • opakowania inne niż z tworzyw PET powinny mieć podwójną perforację na etykiecie termokurczliwej, aby można było łatwo ją zerwać przed przekazaniem do recyklingu. Oczywiście w KREA z powodzeniem możecie Państwo zamówić podwójną perforację na etykietach shrink sleeves.

Proces powstania etykiet termokurczliwych z R-PET wiąże się z:

 

  • wielokrotnym wykorzystywaniem surowca pochodzącego z przemysłu lub butelek PET;

  • ograniczeniem emisji CO2;

  • zmniejszeniem zużycia ropy naftowej, wody i energii, czyli zasobów naturalnych.

 

Państwu daje dodatkowo:

- korzyści marketingowe - produkt jest ekologiczny, a to bardzo pożądany trend u kupców i klientów ostatecznych;

- w niedalekiej przyszłości wejdą dodatkowe "opłaty śmieciowe", a folia R-PET pozwoli je zminimalizować.

 

Dlatego już dziś wiele koncernów przestawia swoją produkcję i wdraża proekologiczne etykiety R-PET. Wdrożenie opakowań i etykiet termokurczliwych z R-PET należy odbierać jako przewagę rynkową i społeczną odpowiedzialność biznesu, która pozwala firmom budować odpowiedzialny, proekologiczny kierunek.

 

Jako producent etykiet shrink sleeves R-PET zapewniamy Państwu kompleksowe wsparcie w przejściu z etykiet termokurczliwych PVC lub PET na przyjazne środowisku R-PET.

 

 

 

 

Mogą Państwo na nas liczyć jako niezawodnego, odpowiedzialnego ekologicznie Partnera!

producent etykiet termokurczliwych pet i r-pet
przyjazne dla środowiska etykiety termokurczliwe r-pet i pet

Etykiety termokurczliwe PET i R-PET – wyznacznik proekologicznej postawy przedsiębiorstw.

 

W niedługiej przyszłości także w Polsce używanie opakowań, które można przekazać do recyklingu z odnawialnych surowców, będzie koniecznością. Wskazują na to dyrektywy UE oraz związane z tym działania przedsiębiorstw na rzecz przestawienia swojej produkcji na proekologiczne surowce do opakowań. Niektóre sieci handlowe już teraz wymagają od kontrahentów opakowań, które nie są wykonane z tworzywa PVC. Ten trend w niedalekiej przyszłości będzie zyskiwał na znaczeniu. Związane są z tym także planowane, dodatkowe opłaty „śmieciowe”, które przedsiębiorcy będą musieli opłacać za używanie opakowań nie podlegających ponownemu przetworzeniu. Podstawowy wymóg, który wejdzie w życie, dotyczy stosowania opakowań, które zawierają minimum 25% surowca z recyklingu.

 

Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom wprowadziliśmy do stałej produkcji etykiety termokurczliwe ECO-PET. Zawierają one 25% surowca z recyklingu. Są to etykiety, które odpowiadają na ogólnoświatowe trendy i dyrektywy unijne związane ze zrównoważonym zagospodarowaniem odpadów.

 

Etykiety termokurczliwe ECO-sleeves z PET i R-PET

etykiety termokurczliwe pet i r-pet