Krea - produkcja etykiet termokurczliwych, chemia techniczna, tkaniny przemysłowe ptfe

Jesteśmy wiodącym producentem taśm transportujących wykonywanych z tkanin litych z PTFE – klasycznych (beżowych), antystatycznych (czarnych) oraz siatkowych. W zależności od potrzeb klienta i warunków pracy dobieramy odpowiedni materiał do produkcji pasów. Zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru łączenia, prowadzeń, bądź wzmocnień bocznych pasów.

 

Od lat pracujemy na potrzeby przemysłu i stąd wiemy, że terminy realizacji (zwłaszcza w wypadku awarii) są czynnikiem kluczowym. Standardowo wykonujemy pasy transportowe w bardzo krótkim terminie do 5 dni roboczych.

 

 

Pasy transportowe z materiałów litych lub siatkowych

 

Lite pasy do transporterów wykonujemy według wymiarów podanych przez klienta. Dobór grubości stosowanej tkaniny zależy głównie od obciążeń i rozmiaru taśmociągu. Istnieje kilka możliwych sposobów łączenia i wzmocnienia taśm. Istotne jest także w jaki sposób zakończymy krawędzie pasów. Inną kwestią omawianą z Klientem jest rodzaj tkaniny przemysłowej - klasyczny lub w wersji antystatycznej. Wszystkie te punkty wnikliwie są ustalane z Klientem na etapie składania oferty.

 

Sposoby łączenia taśm transportujących z materiałów litych:

  • na zakładkę (pod kątem, lub na wprost);

  • na podkładkę (na wprost).

 

Sposoby łączenia taśm siatkowych:

  • łączenia rozbieralne;

  • bullnose;

  • alligator;

  • spirala (peek).

 

Wzmocnienia boczne taśm transportujących:

Brzegi taśm mogą być na życzenie klienta wzmocnione taśmą PTFE w celu lepszej ochrony przed strzępieniem.

 

Prowadzenia boczne taśm przenośnikowych:

Na życzenie klienta zakładamy na krawędzie taśmy napy prowadzące lub prowadzenie sznurkowe. Zapobiega to ześlizgiwaniu się taśmy z wałków przenośnika przy dużych prędkościach roboczych.

 

Pasy transportujące

taśmy siatkowe, taśmy do transporterów

Pasy transportujące z PTFE i ich zastosowanie

pas transportowy
siatki transportowe
nakładanie powłok na części przemysłowe

Zastosowania taśm transportowych

 

Taśmy transportowe używane są w wielu gałęziach przemysłu. Dobór surowca, sposobu łączenia i wzmocnienia ma wpływ na miejsce zastosowania pasów. Pasy z PTFE lub z innych surowców np. z silikonu, używa się w szerokim zakresie w systemach transportu wewnętrznego. Celem taśm transportowych w tego typu systemach jest sprawne przesuwanie towarów na przenośnikach, transporterach, tunelach grzewczych czy komorach mroźnych. Taśmy stosowane są także jako element wyposażenia pieców przemysłowych czy jako siatki do witraży.

Dowiedz się więcej na stronie ptfe.pl

taśmy przenośnikowe

Skontaktuj się z nami:

                       

                           Sp. z o.o.

ul. Kręta 1, 62-032 Luboń

tel. + 48 61 855 20 88

e-mail: info@krea.pl

 

 

 

Poznaj nas z innej strony:

 

Na skróty: