Ekologiczne etykiety ECO PET i R-PET

 z folii termokurczliwej sleeve

eko etykiety pet i r-pet producent

Ekologiczne etykiety ECO PET i R-PET to wyznacznik proekologicznej postawy przedsiębiorstw.

 

W niedługiej przyszłości także w Polsce używanie opakowań, które można przekazać do recyklingu z odnawialnych surowców, będzie koniecznością. Wskazują na to dyrektywy UE oraz związane z tym działania przedsiębiorstw na rzecz przestawienia swojej produkcji na proekologiczne surowce do opakowań. Niektóre sieci handlowe już teraz wymagają od kontrahentów opakowań, które nie są wykonane z tworzywa PVC. Ten trend w niedalekiej przyszłości będzie zyskiwał na znaczeniu. Związane są z tym także planowane, dodatkowe opłaty „śmieciowe”, które przedsiębiorcy będą musieli opłacać za używanie opakowań nie podlegających ponownemu przetworzeniu.

 

 

Podstawowy wymóg, który wejdzie w życie, dotyczy stosowania opakowań, które zawierają minimum 25% surowca z recyklingu. W Wielkiej Brytanii już wymagana jest 30% zawartość surowca z recyklingu.

 

 

Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom KREA wprowadziła do stałej produkcji ekologiczne etykiety ECO PET i R-PET, które produkujemy z folii termokurczliwej. Zawierają one 25% do 30% surowca z recyklingu. Są to etykiety, które odpowiadają na ogólnoświatowe trendy i dyrektywy unijne związane ze zrównoważonym zagospodarowaniem odpadów.

 

eko pet etykiety shrink sleeve
etykiety pet i r-pet typu shrink sleeve - producent

Mogą Państwo na nas liczyć jako niezawodnego, odpowiedzialnego ekologicznie Partnera!

Etykiety R-PET KREA z folii termokurczliwej

 

Proces powstawania etykiet R-PET wiąże się z:

 

  • wielokrotnym wykorzystywaniem surowca pochodzącego z przemysłu lub butelek PET;

  • ograniczeniem emisji CO2;

  • zmniejszeniem zużycia ropy naftowej, wody i energii, czyli zasobów naturalnych.

 

Wybór etykiet R-PET daje Państwu dodatkowo:

 

  • korzyści marketingowe - produkt jest ekologiczny, a to bardzo pożądany trend u kupców i klientów ostatecznych;
  • minimalizację kosztów tzw. "opłat śmieciowych" - w niedalekiej przyszłości wejdą dodatkowe "opłaty śmieciowe", a zastosowanie etykiet R-PET pozwoli je zminimalizować.

 

Wiele koncernów przestawia swoją produkcję i wdraża już obecnie proekologiczne etykiety R-PET. Wybór etykiet R-PET należy odbierać jako przewagę rynkową i społeczną odpowiedzialność biznesu, która pozwala firmom budować odpowiedzialny, proekologiczny wizerunek.

 

KREA jako producent ekologicznych etykiet zapewnia Państwu kompleksowe wsparcie w przejściu

z etykiet termokurczliwych PVC na etykiety PET i jeszcze bardziej przyjazne środowisku R-PET.

 

 

 

 

Co warto wiedzieć o etykietach shrink sleeve ECO-PET i R-PET produkcji KREA?

 

PET to obecnie najpopularniejszy u nas surowiec do produkcji etykiet shrink sleeves, który można poddawać skutecznie recyklingowi. Istotnym faktem jest to, że w palecie surowców KREA posiada SPECJALNY typ folii PET, która ma bliźniaczy profil skurczu jaki miała popularna do niedawna

w Polsce folia PVC. Dodatkowym plusem jest to, że etykieta PET KREA jest 10% cieńsza od PVC, co już na wstępie zmniejsza ilość odpadów.

 

Zgodnie z trendami zrównoważonego gospodarowania odpadami i regulacjami unijnymi:

 

  • butelki PET powinny posiadać etykietę PET, gdyż tylko wtedy można je przekazać do recyklingu;

  • opakowania inne niż z tworzyw PET powinny mieć podwójną perforację na etykiecie termokurczliwej, aby można było łatwo ją zerwać przed przekazaniem do recyklingu. Oczywiście w KREA z powodzeniem możecie Państwo zamówić podwójną perforację na etykietach shrink sleeves.

KREA jako producent etykiet termokurczliwych, popularnie nazywanych shrink sleeves, czuje się szczególnie odpowiedzialna za dobór surowców do produkcji etykiet. Mając na uwadze ochronę środowiska naturalnego od 2020 roku wycofaliśmy używaną wcześniej do produkcji folię PVC. Jest ona surowcem, który podczas segregacji tworzyw trudno oddzielić od folii PET, która jest w Polsce z powodzeniem poddawana recyklingowi.

 

KREA stawia na etykiety ECO PET i R-PET!

 

Zgodnie z najnowszymi dyrektywami UE oraz ogólnoświatowym trendem zrównoważonego gospodarowania zasobami i odpadami, obecnie w stałej produkcji posiadamy ekologiczne etykiety PET i R-PET, które produkujemy z folii termokurczliwej. Są to surowce, które spełniają wymagania dyrektyw unijnych i są skutecznie poddawane recyklingowi i dzięki temu są bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Na specjalne życzenie jest także możliwe użycie folii OPS oraz folii biodegradowalnej.

  1. pl
  2. en

Na skróty:

 

Poznaj nas z innej strony:

 

                       

                        sp. z o.o.

ul. Kręta 1c, 62-030 Luboń

tel. + 48 61 855 20 88

e-mail: info@krea.pl

Skontaktuj się z nami:

etykiety pet produkcja