strona główna

etykiety termokurczliwe

Jesteśmy wiodącym producentem taśm transportujących wykonywanych z tkanin litych z PTFE – klasycznych (beżowych), antystatycznych (czarnych) oraz siatkowych. W zależności od potrzeb klienta, warunków pracy dobieramy odpowiedni materiał. Doradzamy w zakresie doboru łączenia, prowadzeń, bądź wzmocnień bocznych. Od lat pracujemy na potrzeby przemysłu i stąd wiemy, że terminy realizacji (zwłaszcza w wypadku awarii) są czynnikiem kluczowym. Standardowe wykonanie taśm w bardzo krótkim terminie do 5 dni roboczych.

Pasy klasyczne i antystatyczne

Lite pasy do transporterów wykonujemy według wymiarów podanych przez klienta. Istnieje możliwość przygotowania taśm ze wszystkich oferowanych przez nas tkanin PTFE, zarówno antystatycznych jak i klasycznych. Dobór grubości stosowanej tkaniny zależy głównie od obciążeń i rozmiaru taśmociągu. Taśmociągi wykonujemy według wymiarów podanych przez klienta. Dobór, rodzaj tkaniny i grubość stosowanej tkaniny zależy od obciążeń i rozmiaru taśmociągu.

SPOSOBY ŁĄCZENIA: Lite pasy do transporterów zgrzewane są na stałe w następujących formach:

• na zakładkę (pod kątem, lub na wprost)

• na podkładkę (na wprost)

Wzmocnienia boczne: Brzegi taśm mogą być na życzenie klienta wzmocnione taśmą PTFE w celu lepszej ochrony przed strzępieniem.

Prowadzenia boczne: Na życzenie klienta zakładamy na krawędzie taśm napy prowadzące lub prowadzenie sznurkowe(zdjęcie poniżej). Zapobiega to ześlizgiwaniu się taśmy z wałków przy dużych prędkościach roboczych.

Pasy antystatyczne polecamy do:

• klejarek w przemyśle szwalniczym – naniesiony na kołnierzyki, mankiety koszul klej nie przywiera do powierzchni taśmy. Ponadto taśma odprowadza ładunki elektryczne, dzięki czemu wyeliminowane jest „strzelanie”, elektrostatyczne „przyklejanie” się podszewek, lub innych produktów

• w lakierniach proszkowych – nanoszona farba nie przywiera do powierzchni taśmy, taśma wytrzymuje nagrzewanie w temperaturach nanoszenia powłoki lakierniczej

Pasy klasyczne polecamy do:

• zgrzewarek obrotowych folii – folia nie przywiera do powierzchni taśmy (np. dwustronne zgrzewanie opakowań – środki sanitarne typu papier toaletowy, chusteczki higieniczne)

Pasy do transporterów siatkowe

SPOSOBY ŁĄCZENIA: siatkowe pasy do transporterów posiadają łączenia rozbieralne • bullnose • alligator • spirala (peek)

Wzmocnienia boczne: brzegi taśm są standartowo obszywane tkaniną z PTFE, która dodatkowo zabezpiecza przed strzępieniem siatki.

Prowadzenia boczne: na życzenie klienta zakładamy na brzegi taśm napy prowadzące, które zapobiegają ześlizgiwaniu się taśmy z wałków przy dużych prędkościach roboczych.